Vážená paní Jiráňová,

k 31. lednu t.r. jsme ukončili přihlašování do pilotního programu Skutečně zdravá škola. Velice nás těší zájem škol o program. Přihlásilo se 42 základních, mateřských a středních škol, všechny s vynikajícími projekty.

Přestože vaše škola patří k nejlepším v České republice v oblasti tvorby kultury zdravého stravování, kapacita pro pilotní testování nám neumožnila ji vybrat. Každá z přihlášených škol prošla náročným hodnoticím procesem, ve kterém jsme se rozhodovali podle řady kritérií výběru.

Ačkoli vaše škola nebyla do pilotního testování vybrána, vážíme si vašeho zájmu a rádi bychom vám nabídli veškeré metodické nástroje, které pro registrované školy postupně zveřejňujeme na našich webových stránkách http://www.skutecnezdravaskola.cz/zdroje.

Pilotní testování je pouze začátkem programu Skutečně zdravá škola, ve kterém se snažíme nalézt překážky, se kterými se budeme nejčastěji setkávat při transformaci školního stravování.

Věříme, že neúčast v pilotním testování vás neodradí od postupného naplňování kritérií Skutečně zdravé školy. Na podzim roku 2015 plánujeme odbornou konferenci spojenou s udělováním certifikátů Skutečně zdravých škol. Nezávisle na pilotním testování tak má i vaše škola šanci tento certifikát získat, pokud splníte kritéria alespoň pro bronzovou úroveň certifikace. Postup pro naplnění kritérií získáte také na našich webových stránkách. Dále vám nabídneme služby regionálního koordinátora, který se vám dle svých možností bude snažit maximálně poradit ohledně naplňování kritérií SZŠ.

I přesto, že jste nebyli do pilotního testování vybráni, vás budu informovat o vývoji Skutečně zdravých škol. Také budu rád za veškeré informace o naplňování kritérií ve vaší škole. Neváhejte mne kontaktovat s dotazy o programu Skutečně zdravá škola nebo naplňování jeho kritérií.

Hezký zbytek dne

Adam Holeček